GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 5784053
nr 578 4053
Porslin
3-del, Arabia, 50-tal, signerade GOG/Mr+SK
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 20 april 2009
kl 18:10:20
20/4 10:10:52
400 kr
20/4 17:15:11
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.